plewa
Home » Fuego » Fuego step FU R

Fuego step FU R

Poză Fuego step FU R Poză Centrale pe lemne Fuego step FU R
 

Variante

Fuego step FU 29 RContactaţi-ne pentru preţ
Fuego step FU 45 RContactaţi-ne pentru preţ
Fuego step FU 56 RContactaţi-ne pentru preţ
Fuego step FU 70 RContactaţi-ne pentru preţ
Fuego step FU 90 RContactaţi-ne pentru preţ
Fuego step FU 120 RContactaţi-ne pentru preţ
Fuego step FU 150 RContactaţi-ne pentru preţ
Pachet de instalare
Preţuri în LEI / bucată cu TVA inclus.
Fuego Fuego step FU R 1000000 0  

Centralele termice pe lemne cu gazeificare  FUEGO STEP FU R sunt cea mai moderna centrala termica de la ARCA care are aer aspirat si schimbator vertical cu tuburi montat in partea superioara.

Functionarea cazanului FUEGO STEP FU R se face pe principiul  gazeificarii lemnului.

Aceste cazane sunt produse in ITALIA.

 

Combustibili:

imgp/lemne.jpg 

 

Caracteristici tehnice

MODELUMFU29RFU45RFU56RFU70RFU90RFU120RFU150R
Putere UtilakW3045567090115142
Focar Cazan-otelotelotelotelotelotelotel
Grosime perete focarmm8888888
Greutate centralakg3804705556859209901700
Capacitate centrala (continut apa)l95115135170215240260
Volum camera combustiel95135185230320320770
Pierdere de presiune circuit apambar108105101212
Pierdere de presiune circuit gaze arsembar0,010,020,040,030,050,050,05
Presiune maximabar4444444
Racord circuit apatoli1 1/4"1 1/2"1 1/2"2"2"2"2"
Racord cos fummmØ 150Ø 180Ø 180Ø 200Ø 200Ø 200Ø 180x2
Combustibil-LemnLemnLemnLemnLemnLemnLemn
Lungime max.butuc lemncm51517171102102102
SC UNICAL GAZ SRL
str. Calea Moţilor, nr. 87, bl. M3B, parter
Alba Iulia, România 510079