Home » Vidrarus » Vidrarus Vidramax Eco

Vidrarus Vidramax Eco

Poză Vidrarus Vidramax Eco
 

Variante

Transport gratuit
Vidrarus Vidramax Eco 21 kW3200 Lei
Vidrarus Vidramax Eco 30 kW3750 Lei
Vidrarus Vidramax Eco 40 kW4550 Lei
Vidrarus Vidramax Eco 50 kW5050 Lei
Preţuri în LEI / bucată cu TVA inclus.
Vidrarus Vidrarus Vidramax Eco 1000000 0  

Vidramax Eco este noul model de centrală termică pe lemne din seria Vidrarus.

Cazanul fabricat în Rusia, funcţionează cu cărbune sau lemne şi este destinat pentru asigurarea cu energie termică a locuinţelor cu una sau mai multe apartamente, clădiri administrative, etc. Este fabricat din fontă, uşor de exploatat, având un focar mare, perioadele de încărcare cu combustibil sunt rare.

În furnitura cazanului sunt cuprinse un termometru, clapetă de reglaj a tirajului, scule pentru curăţirea cazanului şi un regulator de tiraj, astfel în timpul funcţionării nu este nevoie de o supraveghere permanentă, deoarece sistemul automat de reglare a temperaturii a agentului termic nu permite depăşirea temperaturii pre-reglate, indiferent de cantitatea de combustibil existentă în focarul cazanului.

Cazanul produce agent termic apă caldă la o temperatură maximă de 90° C, la o presiune maximă de 4 bar (at). Produsul respectă standardele europene, obţinând sigla CE.

Termometru şi regulator de tiraj (HONEYWELL) inclus în preţ.

Caracteristici tehnice

Date tehniceum21304050
Putere nominală (antracit/lemne)kW21/16.530/2340/3350/39
Volum de aer încălzitm3210-380300-545400-725500-900
Nr. elemenţi fontăbuc3456
Eficacitate minimă%77.678.378.879.2
Consum max. orar (antracit)kg3.34.66.17.7
Temperatura reziduuri arse°C250250250250
Dimensiuni focar arderemm320/210320/330320/450320/570
Volum focar ardereL35557595
Volum apă din cazanL35475971
Înălţimemm1150115011501150
Lăţimemm500500500500
Lungimemm7258459651085
Greutate brutăkg254316377447
Greutate netăkg235295355425
Racord la coş de fummm153153153203
Diametru coş fummm184184184324
Înălţime coş fumm5678
Tiraj necesar minimPa15151525
Racordare agent termicţoli2222
Presiune apăMpa0.40.40.40.4
Temp. apă ieşire din cazan°C95959595
Nivel zgomot cazan maximdB80808080
SC UNICAL GAZ SRL
str. Calea Moţilor, nr. 87, bl. M3B, parter
Alba Iulia, România 510079