Home » Viadrus » Viadrus Hercules U22D

Viadrus Hercules U22D

Poză Viadrus Hercules U22D
 

Variante

Viadrus Hercules U22D 20 kW2650 Lei
Viadrus Hercules U22D 25 kW2950 Lei
Viadrus Hercules U22D 30 kW3200 Lei
Viadrus Hercules U22D 35 kW3500 Lei
Viadrus Hercules U22D 40 kW3700 Lei
Viadrus Hercules U22D 45 kW4998 Lei
Viadrus Hercules U22D 49 kW4330 Lei
Preţuri în LEI / bucată cu TVA inclus.
Viadrus Viadrus Hercules U22D 1000000 0  

Descriere:

Noua versiune a centralei termice pe lemne Viadrus din seria U22 are un nou model de manta, care ii ofera centralei termice pe lemne un aspect modern. Pe langă latura estetica, mantaua are o rezistenta sporita la socuri si permite o manipulare mai usoara. Mantaua nu mai este atasata cazanului, ci se livreaza separat. Garantia centralei termice pe lemne Viadrus este de 2 ani.

Centralele termice pe lemne VIADRUS TIP U22D sunt centrale din fonta cu schimbatorul de caldura format din 2 pana la 10 elementi ce lucreaza la presiuni de pana la 4 bar si folosesc drept combustibil lemnul.

Principalul avantaj al acestei centrale pe lemne este acela ca poate fi incarcata cu lemne de dimensiuni mari, diametru maxim de 220 mm.

Elemente de siguranta si control ale centralelor pe lemne din fonta sunt:

  • clapeta de fum ce controleaza debitul de gaze arse;
  • usa de admisie aer montata pe usa cenusarului ce controleaza debitul de oxigen necesar arderii;
  • rozeta de aer pentru alimentarea secundara de aer in camera de combustie;
  • capacul de pe racordul de gaze arse ce permite indepartarea impuritătilor depuse;
  • termomanometrul ce permite masurarea temperaturii si presiunii agentului termic.

Viadrus U22D manual utilizare.pdf

Combustibili:

 imgp/lemne.jpg 

Film de prezentare:


Caracteristici tehnice

Date tehniceum20253035404549
Elemenţibuc45678910
Greutatekg231265295325358387421
Volum de apăl36.240.945.650.35559.764.4
Volum cameră de arderel4760738699112125
Adâncime cameră de arderemm339434529624719814909
Dimensiunimm1007.5 x 545 x 7501007.5 x 545 x 8451007.5 x 545 x 9401007.5 x 545 x 10351007.5 x 545 x 11301007.5 x 545 x 12251007.5 x 545 x 1320
Presiune apăkPa400400400400400400400
Presiune testatăkPa800800800800800800800
Temeratură apă recomandată pt operare°C60-9060-9060-9060-9060-9060-9060-90
Nivel de zgomot maximdB65656565656565
Tragere minimă a coşului de fumPa16182022242628
Conexiuni hidraulice-DN 70DN 70DN 70DN 70DN 70DN 70DN 70
PuterekW20253035404549
Randament%75757575757575
Consum mediu de combustibilkg/h6.489.5911.1912.7914.3915.67
SC UNICAL GAZ SRL
str. Calea Moţilor, nr. 87, bl. M3B, parter
Alba Iulia, România 510079