plewa
Home » Ulrich Kazán » Ulrich U

Ulrich U

Poză Ulrich U Poză Garantie 3 ani la centralele termice Ulrich U Poză Centrale termice pe lemne Ulrich U Poză Centrale termice pe lemne Ulrich U
 

Variante

Ulrich U12650 Lei
Ulrich U23250 Lei
Ulrich U33600 Lei
Ulrich U43950 Lei
Ulrich U54900 Lei
Ulrich U710200 Lei
Ulrich U912200 Lei
Preţuri în LEI / bucată cu TVA inclus.
Ulrich Kazán Ulrich U 1000000 0  

Ulrich sunt centrale termice potrivite pentru case familiale, apartamente, mici, instalatiile de apa calda de incalzire centrala, gravitational sau sistem de pompe, cu o presiune statica de nu mai putin de 2 bari. Combustibilul utilizabil este: busteni de lemn, biobrichete sau carbune. Cocsul nu trebuie utilizat!

Cazanul are 3 usi frontale pentru a asigura o incarcare usoara si aprindere de combustibil, o buna curstare si indepartare a deseurilor. Cele trei usi de otel sunt echipate cu un maner de inchidere si deschidere usor. Usa superioara este pentru curatenia schimbatorului de caldura. Usa din mijloc este a cadranul de control secundar situat pe alimentarea secundara de aer de combustie, cea de jos este usa de combustibil.

Structura:imgp/schita-ulrich.jpg

  1. Cazan;
  2. Usa de curatare;
  3. Deschiderea usilor;
  4. Usa cu balamale;
  5. Evacuare gaze arse;
  6. Manson;
  7. Manson;
  8. Incarcare descarcare cazan;
  9. Termometru;
  10. Capac controler;
  11. Reglarea aerului secundar;

 

 

 

 

 

La cerere se pot face si centrale cu serpentina de racire!

imgp/honeywell_ts2.jpgimgp/biztonsagi_elem.jpg

 

Combustibili:

imgp/lemne.jpg imgp/brichete-lemn.jpg imgp/deseuri-din-lemn.jpg

Caracteristici tehnice

Date tehniceumU1U2U3U4U5U7U9
PuterekW18283848587898
Masăkg105185220240290600650
Presiune maximăbar2222222
Suprafaţă schimbătorm21,52,53,34,34,96,88,2
Volum de aer încălzitm3220350550750900-13001500-18001800-2200
Grosime tablamm5555555
SC UNICAL GAZ SRL
str. Calea Moţilor, nr. 87, bl. M3B, parter
Alba Iulia, România 510079