plewa
Home » Fuego » Fuego step FU R INOX

Fuego step FU R INOX

Poză Fuego step FU R INOX Poză Centrale pe lemne Fuego step FU R INOX
 

Variante

Fuego step FU 29 R INOX12710 Lei
Fuego step FU 45 R INOX14320 Lei
Fuego step FU 56 R INOX20500 Lei
Fuego step FU 70 R INOX28500 Lei
Fuego step FU 90 R INOX32700 Lei
Fuego step FU 120 R INOX45100 Lei
Fuego step FU 150 R INOX70500 Lei
Pachet de instalare
Preţuri în LEI / bucată cu TVA inclus.
Fuego Fuego step FU R INOX 1000000 0  

Centralele termice pe lemne cu gazeificare  FUEGO STEP FU INOX sunt cea mai moderna centrala termica de la ARCA care are aer aspirat si schimbator vertical cu tuburi montat in partea superioara.

Functionarea cazanului FUEGO STEP FU INOX se face pe principiul  gazeificarii lemnului.

Aceste cazane sunt produse in ITALIA.

Combustibili:

imgp/lemne.jpg

 

Caracteristici tehnice

MODELUMFU29RINOXFU45RINOXFU56RINOXFU70RINOXFU90RINOXFU120RINOXFU150RINOX
Putere UtilakW3045567090115142
Focar Cazan-otel-inoxotel-inoxotel-inoxotel-inoxotel-inoxotel-inoxotel-inox
Grosime perete focarmm5555555
Greutate centralakg3804705556859209901700
Capacitate centrala (continut apa)l95115135170215240260
Volum camera combustiel95135185230320320770
Pierdere de presiune circuit apambar108105101212
Pierdere de presiune circuit gaze arsembar0,010,020,040,030,050,050,05
Presiune maximabar4444444
Racord circuit apatoli1 1/4"1 1/2"1 1/2"2"2"2"2"
Racord cos fummmØ 150Ø 180Ø 180Ø 200Ø 200Ø 200Ø 180x2
Combustibil-LemnLemnLemnLemnLemnLemnLemn
Lungime max.butuc lemncm51517171102102102
SC UNICAL GAZ SRL
str. Calea Moţilor, nr. 87, bl. M3B, parter
Alba Iulia, România 510079