plewa
Home » Fuego » Fuego step FU R

Fuego step FU R

Poză Fuego step FU R Poză Centrale pe lemne Fuego step FU R
 

Variante

Fuego step FU 29 R11590 Lei
Fuego step FU 45 R12710 Lei
Fuego step FU 56 R19100 Lei
Fuego step FU 70 R27200 Lei
Fuego step FU 90 R30900 Lei
Fuego step FU 120 R41100 Lei
Fuego step FU 150 R64400 Lei
Pachet de instalare
Preţuri în LEI / bucată cu TVA inclus.
Fuego Fuego step FU R 1000000 0  

Centralele termice pe lemne cu gazeificare  FUEGO STEP FU R sunt cea mai moderna centrala termica de la ARCA care are aer aspirat si schimbator vertical cu tuburi montat in partea superioara.

Functionarea cazanului FUEGO STEP FU R se face pe principiul  gazeificarii lemnului.

Aceste cazane sunt produse in ITALIA.

 

Combustibili:

imgp/lemne.jpg 

 

Caracteristici tehnice

MODELUMFU29RFU45RFU56RFU70RFU90RFU120RFU150R
Putere UtilakW3045567090115142
Focar Cazan-otelotelotelotelotelotelotel
Grosime perete focarmm8888888
Greutate centralakg3804705556859209901700
Capacitate centrala (continut apa)l95115135170215240260
Volum camera combustiel95135185230320320770
Pierdere de presiune circuit apambar108105101212
Pierdere de presiune circuit gaze arsembar0,010,020,040,030,050,050,05
Presiune maximabar4444444
Racord circuit apatoli1 1/4"1 1/2"1 1/2"2"2"2"2"
Racord cos fummmØ 150Ø 180Ø 180Ø 200Ø 200Ø 200Ø 180x2
Combustibil-LemnLemnLemnLemnLemnLemnLemn
Lungime max.butuc lemncm51517171102102102
SC UNICAL GAZ SRL
str. Calea Moţilor, nr. 87, bl. M3B, parter
Alba Iulia, România 510079