plewa
Home » Tekla » Centrala termica Ecotek

Centrala termica Ecotek

Poză Centrala termica Ecotek Poză Centrala termica Tekla Ecotek - sectiune
 

Variante

Centrala termica Ecotek 175804 Lei
Centrala termica Ecotek 236256 Lei
Centrala termica Ecotek 286931 Lei
Centrala termica Ecotek 357606 Lei
Preţuri în LEI / bucată cu TVA inclus.
Tekla Centrala termica Ecotek 1000000 0  

Descriere:

Centralele termice ECOTEK sunt centrale pe combustibil solid, fabricate din otel de inalta calitate cu o grosime de 6 - 8 mm. Reglarea tirajului cazanului se realizeaza cu ajutorul regulatorului termostatic de tiraj. Cazanele sunt echipate cu gratar cu apa si gratar mobil. Usa de alimentare inclinata usureaza alimentarea cu combustibil granulat sau praf.

Cazanele ECOTEK pot fi echipate optional cu regulator electronic RECALART OPTIMA ECO si ventilator.

In acest caz, reglarea aerului necesar arderii ajunge direct in focar prin diuzele laterale, prin insuflarea aerului de catre ventilator. Regulatorul controleaza functionarea cazanului (pompa incalzire, pompa apa calda menajera, ventilator) prin senzori de temperatura (cazan, boiler apa calda menajera, retur sistem incalzire, vana de amestec).

Cazanele ECOTEK au eficienta ridicata, iar producatorul ofera pana la 5 ANI* garantie pe corpul cazanului (* daca sunt respectate conditiile de instalare si utilizare).

 imgp/buton_5ani.png imgp/buton_grosime8-6mm.png imgp/buton_eficienta80.png

Combustibili:

-lemne, carbune, carbune granulat, bricheti, etc.

 imgp/lemne.jpg imgp/brichete-lemn.jpg imgp/carbune.jpg

Sectiune centrala termica ECOTEK:

imgp/centrala-termica-sectiune-ecotek-mica.jpg

Caracteristici tehnice

ModelumEcotek 17Ecotek 23Ecotek 28Ecotek 35
Putere nominala pe carbunekW17232835
Putere nominala pe lemnekW16212330
Eficienta%~80~80~80~80
Gama de putere pe carbunekW5,1-176,9-238,4-2810,5-35
Gama de putere pe lemnekW4,8-166,3-216,9-2310,5-35
Greutate cazankg290330375440
Suprafata schimbator de calduram222,53,23,7
Capacitate apa in cazandm3658090110
Tiraj necesar pentru cos de fumPa15-2015-2015-2515-25
Presiune maxima de functionarebar1,51,51,51,5
Dimensiuni latimemm550600650710
Dimensiuni adancimemm1095109510951095
Dimensiuni inaltimemm1285145014901490
Diametru racord cos de fummm145145145145
SC UNICAL GAZ SRL
str. Calea Moţilor, nr. 87, bl. M3B, parter
Alba Iulia, România 510079